KOBIETA WEDŁUG BOŻEGO SERCA

Od października 2018 roku czytamy książkę "Kobieta wg Bożego serca" Elizabeth Georg i dzielimy się świadectwami  na podstawie przeczytanych rozdziałów.

Poniżej propozycje pytań do rozważań nad poszczególnymi rozdziałami:

SPOTKANIE   17 października 2018
godzina 17.30 Fundacja Evangelium Vitae, ul Rydgiera, Wrocław

Pytania do rozdziału 1:

1. Czy kieruje swój umysł i serce do góry? Czy dostosowuje swój punkt widzenia do Bożego- wiecznego punktu widzenia? Co mi w tym pomaga, a co przeszkadza?
2. "Niewiele zaś potrzeba, bo tylko jednego, Maria bowiem dobrą cząstkę wybrała, która nie bedzie jej odjęta" Łk 10,42 Czy każdego dnia wybieram "jedyna", konieczną rzecz, aby przeżyć ten dzień dla Boga? Czy pozwalam dniom "uciekać", bez oddania ich w Najlepsze Ręce?
3. Jak w konkretach wygląda moje pielęgnowanie serca oddanego Bogu? Jak kocham Boga, wielbię Go, chodzę z Nim, służę Mu i czekam, aby przebywać z Nim w wieczności?
4. "Maria postawiła uwielbienie na szczycie swojej lisy rzeczy do zrobienia. Nauczyła się, że nic nie może zastąpić czasu spędzonego w Bożej obecności." Czy potrafię rozpoznać priorytety w moim życiu- w każdym dniu, tyg., mies.? Czy mam świadomość wagi czasu spędzonego z Bogiem? Czym jest dla mnie ten czas? Jak o niego dbam? Jaka jestem po takim spotkaniu?
5. Jakich ja dokonywałam/ dokonuje wyborów, które świadczą o sercu oddanym Bogu? Jakie to przyniosło/ przynosi owoce?
6. Zadania do tego, jak stać sie kobietą oddaną Bogu, by On mógł rozpalić serce każdej z nas:
 • Wybieraj Boże drogi przy każdej okazji. Powinnyśmy konsultować z Bogiem każdą naszą decyzję, każde słowo, każdą myśl lub odpowiedz. Zanim zareagujesz pomódl się: "Boże, co chciałbyś, abym...?" Trwaj w bojaźni Bożej; respekt przed Bogiem to konieczność dla kobiet wg Bożego serca.
 • Poświęcaj się Bogu każdego dnia." Codziennie, zdecydowanie i słyszalnie poświęcaj siebie Bogu." Oddaj Bogu swoje życie, swoje ciało, swoje zdrowie ( lub jego brak), swojego męża, każde dziecko, swój dom, wszystko co posiadasz.
 • Pielęgnuj gorące serce. Nasze serce dla Boga powinno być jak gotujący sie garnek. Nasze serce powinno być scharakteryzowane przez Boże i intensywne emocje oraz pasję dla naszego Pana.

SPOTKANIE   21 listopada 2018
godzina 17.30 Fundacja Evangelium Vitae (sala św. Anny), ul Rydgiera, Wrocław 


Pytania do rozdziału 2:

 1. "im większa część twojego dnia- twojego życia- jest spędzona w wyciszeniu, na refleksji, na modlitwie, [na uczeniu się}, na planowaniu, przygotowywaniu, tym większe będą: efektywność, wpływ i moc tej części życia, którą ukazujesz." "Nasza efektywność dla Pana wymaga mądrych decyzji dotyczących czasu." "Musimy mówić 'nie' nie tylko rzeczom złym i grzesznym, ale również rzeczom przyjemnym pożytecznym i dobrym, które mogłyby utrudnić i zablokować nasze wyższe obowiązki i główną pracę. Jakie są te 'przyjemne, pożyteczne i dobre rzeczy' w twoim przypadku?"
 2. Rozwijaj nawyk zbliżania się do Boga. Czy i jak znajdujesz czas na najważniejszy związek twojego życia- na relacje z Bogiem? Gdyby ktoś cie zapytał o opisanie dzisiejszego porannego czasu wyciszenia, co byś odpowiedziała?
 3. Zaplanuj swój osobisty czas na zbliżenie się do Boga. Rozważ jaki rodzaj skupienia byłby idealny dla ciebie? Jakie elementy sa potrzebne, aby był to wartościowo spędzony czas? (Kiedy? Gdzie? Jakie pomoce?)
 4. Miej marzenia o byciu kobietą według Bożego serca. Opisz kobietę, jaką chcesz zostać duchowo w ciągu roku? I za dziesięć lat.

SPOTKANIE   12 grudnia 2018
godzina 17.30 Fundacja Evangelium Vitae (sala od ulicy Pomorskiej), ul Rydgiera, Wrocław
Pytania do rozdziału 3 - "Serce oddane modlitwie"
 1. "Jak wielbłąd klęka przed swym panem, aby ten zdjął z niego ładunek, tak klęknij i pozwól Panu zdając twój ciężar." Jakie są moje ciężary dziś/ w ostatnim czasie? Czy jestem gotowa oddać je Panu?
 2. Czy w mojej modlitwie jest miejsce na wyznawanie grzechów przed Panem? Czy pytam się siebie, stając przed Bogiem: czy to, co robię/ chcę zrobić/ powiedzieć jest prawdziwe, uprzejme, pomocne?
 3. "Nie podejmuj żadnej decyzji bez modlitwy." Jakie kryteria biorę pod uwagę podejmując decyzje? Czy podejmuje decyzje w sposób duchowy, czy fizyczny? Czy mam taką dojrzałość, że pełnię/ chcę pełnić wolę Bożą z radością? Czy raczej się jej obawiam i nie chcę zrezygnować ze swoich planów i wizji? Jakie są we mnie uczucia, kiedy myślę: "pełnić wolę Bożą"?
Dodatkowe, jeśli ktoś chce:
 • Policz swoje błogosławieństwa, jedno po drugim.
 • Czy służę modlitwą? Gdzie? W jaki sposób? Czy widzę jej owoce?
 • Panie czy widzisz jakieś braki w moim chrześcijańskim życiu?

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz