niedziela, 2 listopada 2014

Jak pomagać duszom czyśćcowym wg Marii Simmy

Jak pomagać duszom czyśćcowym wg Marii Simmy
Maria Simma austryjacka mistyczka otrzymała specjalny charyzmat: dusze czyśćcowe mogły ją odwiedzać i  przekazywać swoje prośby o pomoc. Maria już jako mała dziewczynka ofiarowywała odpusty za dusze w czyśćcu cierpiące, a gdy dusze zaczęły ją odwiedzać podejmowała m. in.  zastępcze cierpienia pokutne. W tygodniu oktawy Dnia Zadusznego dusze mogą doznawać szczególnej ulgi dzięki miłosierdziu Maryi, również listopad jest miesiącem szczególnym oraz święta Maryjne, adwent, wielki post zwłaszcza Wielki Tydzień. 
Jak można pomagać duszom czyśćowym ?
1.      Szczególnie przez msze św., ale Maria ostrzega, że jeżeli zmarły nie cenił mszy św. za życia wtedy jest to trudniejsze. Gdyby dusze wiedziały jak ogromną wartość ma msza św. dla życia wiecznego również w tygodniu kościoły byłyby pełne.
2.      Każde cierpienie cielesne lub duchowe, które się podejmuje w intencji dusz przynosi im dużą ulgę.
3.      Różaniec  to po mszy św. najskuteczniejszy środek pomocy duszom, wyzwala codziennie wiele dusz.
4.      Droga krzyżowa.
5.      Kto często ofiarowuje odpusty w intencji dusz w godzinie śmierci szybciej niż inni otrzyma łaskę odpustu zupełnego.
6.      Jałmużna i dobre uczynki, zwłaszcza ofiary pieniężne na misje święta na świecie.
7.      Duszom pomaga również palenie świec zwłaszcza, gdy są poświecone, bo to znak naszej uwagi i miłości i rozświetlają ciemności dusz w czyśćcu.
8.      Kropienie wodą świeconą za dusze pokutujące.
9.      Modlitwy za konających
10.   Gdy widzimy grzesznego człowieka błagajmy Pana:  nie pozwól tej duszy iść na zatracenie.

Jakie grzechy karane są w czyśćcu najbardziej ?
 Grzechy przeciwko miłości, oszczerstwa, zniesławienie, zawziętość, kłótnie. Pan Bóg nie chce, abyśmy osądzali innych. Słowo może zabić i słowo może uzdrowić . Maria Simma ostrzega, że zaczyna się to w myślach trzeba je jak najszybciej wyłączyć. Należy czynić dobro tym, którzy są do nas źle nastawieni – to postawa prawdziwie chrześcijańska. W wieczności nagradzane są szczególnie uczynki miłosierdzia. Tyle obok nas ludzi samotnych, starszych, biednych dzieci …
Maria mówi również, że ludzie innych wyznań nie cierpią w czyśću tak, jak katolicy, ponieważ za życia nie doznali takiej, jak my łaski. Każdy człowiek, jeżeli nie przyszły butą i arogancją wobec Boga ma przed śmiercią 3 min., aby jeszcze żałować za swoje grzechy.
Modlitwa za konających
O najsłodszy Jezu, miłośniku dusz naszych błagam Cię przez konanie Najświętszego Serca Twego i przez Boleści Matki Twej Niepokalanej, obmyj w twej krwi grzeszników całego świata, co dziś umierać mają . Serce Jezusa konające zlituj się nad konającymi. Któryś za nas cierpiał rany Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.
Inne modlitwy za zmarłych

Tu znajdzieci książkę w PDF, fragment książki na youtubie oraz ważne informację dot. Marii Simmy i złote rady od dusz czyścowych.
Warto pamiętać, że możemy się zwracać o Pomoc do dusz czyśćcowych w naszych trudnościach.
Z pewnością można prosić o łaski za pośrednictwem dusz czyśćcowych. Święty proboszcz z Ars mówi:
O, gdyby wiedziano, jak wielką moc posiadają te dusze nad Sercem Bożym i jakie łaski można za ich wstawiennictwem uzyskać, nie byłyby tak bardzo opuszczone. Kiedy uprosić chcemy u Boga prawdziwy żal za nasze grzechy, zwróćmy się do dusz czyśćcowych, które od tak wielu lat żałują za swe grzechy w płomieniach ognia czyśćcowego. Trzeba się dużo za nie modlić, aby i one modliły się dużo za nas.

Św. Katarzyna z Bolonii (zm. 1463) wyjaśnia: Często to, co przez Świętych w Niebie uzyskać nie mogłam, otrzymałam natychmiast, kiedy zwróciłam się do dusz w Czyśćcu. Przyczyną tego - podaje Anna Maria Lindmayr - nie jest to, że nas dusze czyśćcowe wysłuchały, ale to, że Bóg nas wysłuchał ze względu na Jego Miłość do tych biednych dusz, które Bóg bardzo kocha."
Jest również modlitwa Św.Brygidy za dusze czyśćcowe
Jezus dołączył obietnicę, że wysłuchane będą prośby zanoszone w modlitwie.

Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen. - 50 razy
Rany Najsłodsze naszego Jezusa, któreście tyle krwi i bólu Go kosztowały, Rany Najczcigodniejsze będące dowodem Jego nieskończonej ku nam miłości, zmiłujcie się nad duszami w czyśćcu cierpiącymi i nade mną nędzną grzesznicą.
Wieczny Odpoczynek... - 50 razy
Dusze święte, któreście z tego świata przeszły do czyśćca i jesteście w niebie oczekiwane, módlcie się za mną i proście o wszelkie łaski a szczególnie o łaskę [.......] o którą żebrzę majestat Boży.

1 komentarz:

  1. Bardzo się cieszę, że mogę podzielić się z nami swoimi doświadczeniami. Nazywam się Brenda i byłem szczęśliwy. Dopóki mój mąż nie powiedział, że go zdradzam, oboje staliśmy się dokuczliwymi parami, nie mógł w to uwierzyć, ani nie zaufał moim słowom, więc złożyliśmy wniosek o rozwód, później zostaliśmy rozdzieleni i ślubowaliśmy, że nigdy się nie pogodzimy. Długo próbowałem iść dalej, ale nie mogłem pozostać bez niego, więc zacząłem poszukiwania powrotu męża, a potem skierowano mnie do Dr.IZOYA. Świetny człowiek, którego spotkałem, rzucił zaklęcie miłosne i zmusił mojego męża do powrotu w ciągu 24 godzin. dzięki temu jestem tutaj, aby udostępnić kontakt dr IZOYA, skontaktować się z nim poprzez drizayaomosolution@gmail.com. Jest naprawdę potężny i specjalizuje się w następujących sprawach ...
    (1) Kochaj zaklęcia wszelkiego rodzaju. (2) Przestań rozwodzić się. (3) Zakończ jałowość. (4) Potrzebujesz pomocy duchowej.

    OdpowiedzUsuń