poniedziałek, 19 listopada 2018

SPOTKANIE 21 listopada 2018

godzina 17.30 Fundacja Evangelium Vitae (sala św. Anny), ul Rydgiera, Wrocław Pytania do rozdziału 2 z ksiażki "Kobieta według Bożego serca":

  1. "im większa część twojego dnia- twojego życia- jest spędzona w wyciszeniu, na refleksji, na modlitwie, [na uczeniu się}, na planowaniu, przygotowywaniu, tym większe będą: efektywność, wpływ i moc tej części życia, którą ukazujesz." "Nasza efektywność dla Pana wymaga mądrych decyzji dotyczących czasu." "Musimy mówić 'nie' nie tylko rzeczom złym i grzesznym, ale również rzeczom przyjemnym pożytecznym i dobrym, które mogłyby utrudnić i zablokować nasze wyższe obowiązki i główną pracę. Jakie są te 'przyjemne, pożyteczne i dobre rzeczy' w twoim przypadku?"
  2. Rozwijaj nawyk zbliżania się do Boga. Czy i jak znajdujesz czas na najważniejszy związek twojego życia- na relacje z Bogiem? Gdyby ktoś cie zapytał o opisanie dzisiejszego porannego czasu wyciszenia, co byś odpowiedziała?
  3. Zaplanuj swój osobisty czas na zbliżenie się do Boga. Rozważ jaki rodzaj skupienia byłby idealny dla ciebie? Jakie elementy sa potrzebne, aby był to wartościowo spędzony czas? (Kiedy? Gdzie? Jakie pomoce?)
  4. Miej marzenia o byciu kobietą według Bożego serca. Opisz kobietę, jaką chcesz zostać duchowo w ciągu roku? I za dziesięć lat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz