poniedziałek, 19 listopada 2018

SPOTKANIE 17 października 2018


godzina 17.30 Fundacja Evangelium Vitae, ul Rydgiera, Wrocław


Pytania do rozdziału 1 książki "Kobieta według Bożego serca":
1. Czy kieruje swój umysł i serce do góry? Czy dostosowuje swój punkt widzenia do Bożego- wiecznego punktu widzenia? Co mi w tym pomaga, a co przeszkadza?
2. "Niewiele zaś potrzeba, bo tylko jednego, Maria bowiem dobrą cząstkę wybrała, która nie bedzie jej odjęta" Łk 10,42 Czy każdego dnia wybieram "jedyna", konieczną rzecz, aby przeżyć ten dzień dla Boga? Czy pozwalam dniom "uciekać", bez oddania ich w Najlepsze Ręce?
3. Jak w konkretach wygląda moje pielęgnowanie serca oddanego Bogu? Jak kocham Boga, wielbię Go, chodzę z Nim, służę Mu i czekam, aby przebywać z Nim w wieczności?
4. "Maria postawiła uwielbienie na szczycie swojej lisy rzeczy do zrobienia. Nauczyła się, że nic nie może zastąpić czasu spędzonego w Bożej obecności." Czy potrafię rozpoznać priorytety w moim życiu- w każdym dniu, tyg., mies.? Czy mam świadomość wagi czasu spędzonego z Bogiem? Czym jest dla mnie ten czas? Jak o niego dbam? Jaka jestem po takim spotkaniu?
5. Jakich ja dokonywałam/ dokonuje wyborów, które świadczą o sercu oddanym Bogu? Jakie to przyniosło/ przynosi owoce?
6. Zadania do tego, jak stać sie kobietą oddaną Bogu, by On mógł rozpalić serce każdej z nas:
  • Wybieraj Boże drogi przy każdej okazji. Powinnyśmy konsultować z Bogiem każdą naszą decyzję, każde słowo, każdą myśl lub odpowiedz. Zanim zareagujesz pomódl się: "Boże, co chciałbyś, abym...?" Trwaj w bojaźni Bożej; respekt przed Bogiem to konieczność dla kobiet wg Bożego serca.
  • Poświęcaj się Bogu każdego dnia." Codziennie, zdecydowanie i słyszalnie poświęcaj siebie Bogu." Oddaj Bogu swoje życie, swoje ciało, swoje zdrowie ( lub jego brak), swojego męża, każde dziecko, swój dom, wszystko co posiadasz.
  • Pielęgnuj gorące serce. Nasze serce dla Boga powinno być jak gotujący sie garnek. Nasze serce powinno być scharakteryzowane przez Boże i intensywne emocje oraz pasję dla naszego Pana.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz